Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015

Zkratka se brzy otevře

Datum: 27. 11. 2013 Autor: 5+2 (Zuzana Zlinská)

Řidiči budou brzy moci znovu využívat zkratku mezi silnicí první třídy a Ostřešany. Pomůže to dopravě v Chrudimi.


Přetížené Pardubické ulici v Chrudimi se brzy alespoň částečně uleví. Řidiči totiž budou opět moci začít používat zkratku ze silnice první třídy číslo 37 na Ostřešany. Komunikace se otevře po několika měsících.

„Stavební práce pokračují velmi rychlým tempem. Momentálně asi nejdůležitější zprávou pro řidiče je skutečnost, že do konce listopadu by měla být otevřena propojovací komunikace,“ řekl starosta města Petr Řezníček.


Změna přijde v prosinci

Zkratka by se měla otevřít prvního prosince. „Určitě to vítám, protože kolony v Pardubické teď často bývají opravdu dlouhé. Po otevření se doprava alespoň trochu rozmělní,“ řekl řidič Martin Richter.

V to, že se průtahu městem uleví, doufá i vedení města.

„Pomůže to, neboť ti, kteří nebudou chtít stát v kolonách, mohou jet touto zkratkou,“ uvedl místostarosta Jaroslav Trávníček. Podle něj by kolaudace měla být 28. listopadu a poté bude nový objekt sloužit řidičům. „Bude to vlastně první část obchvatu, která se bude používat. Vznikl tam nový most,“ dodal.

V příštím roce by na stavbu obchvatu mělo přijít více než půl miliardy korun. „Tuto částku navrhlo Ředitelství silnic a dálnic a Státní fond dopravní infrastruktury a takto prošla i vládou. Definitivní výsledek budeme znát na přelomu tohoto a příštího roku,“ řekl místostarosta Chrudimi Jan Čechlovský.