Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015

Začne se stavět jeden jediný obchvat: Doudleb

Datum: 4. 11. 2014 Autor: Hradecký deník

Není to pro motoristy ani obyvatele východočeských měst, kteří už roky volají po obchvatech, které by odvedly pryč kamiony, dobrá zpráva. V příštích dvou letech se u nás začne stavět jeden jediný obchvat, a to Doudleb nad Orlicí.

Náchodu, Nové Pace, Svitavám s Lačnovem, Pardubicím a vlastně i Chrudimi, která nutně potřebuje pokračování stavby zdejšího obchvatu až za Slatiňany, tak opět zbudou oči pro pláč.
Vyplývá to z plánu ministerstva dopravy na stavby, jež mají být zahájeny do konce roku 2016, který ve středu schválila vláda. Vedle obchvatu Doudleb na ostravské státovce I/11 se peníze najdou už jen na pokračování staveb dálnic D11 na Jaroměř a R35 k Vysokému Mýtu a k tomu na přestavbu dvou frekventovaných křižovatek: u pardubického Parama a křižovatky Mileta v Hradci. Nic víc.

Přitom třeba právě obchvat Chrudimi bez protažení až za Slatiňany nic neřeší, jen přelije problémy z jedné strany města na druhou. Druhá etapa měla původně následovat bezprostředně po dokončení první poloviny obchvatu, tedy na jaře 2016, ale přípravu zdržely výkupy pozemků. Stavba se tak pozdrží nejméně o rok.

„Když vám někdo nabízí 10 korun za metr, tak mu skutečně nic neprodáte. Výkupy pozemků na trase kolem Slatiňan tak začínají až teď, po opětovném navýšení výkupních cen,“ posteskl si chrudimský starosta Petr Řezníček.