Obchvat města Chrudim

Z MÉDIÍ

Žák: Další v řadě ministrů dopravy, jenž podpořil R35

Ministr dopravy Zdeněk Žák podporuje dostavbu rychlostní silnice R35. To je jeho hlavní vzkaz ze včerejší návštěvy Pardubického kraje.

„Kdybychom neudělali nic a měli udělat jen jednu stavbu, měly by to být právě trasy spojující Prahu s Moravou. Za těch dvacet let jsme proinvestovali stovky miliard korun a přitom jsme nezrealizovali tu nejdůležitější prioritu,“ prohlásil Zdeněk Žák.

Ministr dopravy s ředitelem pardubické správy Ředitelství silnic a dálnic Bohumilem Vebrem řešil i vykupování pozemků potřebných pro dostavbu R35. Výkupy pozemků se totiž kvůli nižším cenám zabrzdily a dnes to vypadá tak, že se termíny výstavby silnice z Opatovic k Zámrsku nedodrží. Někteří majitelé pozemků na nabídku státu zatím marně čekají.
Svou cestu po kraji Žák zahájil prohlídkou kruhového objezdu v Opatovicích nad Labem a zakončil ji u rekonstruované hrobky Jana Kašpara na pardubických městských hřbitovech.

Prohlédl si také postup prací na budování obchvatu Chrudimi a absolvoval prohlídku výrobního závodu společnosti Iveco ve Vysokém Mýtě.

Při své cestě opakoval některé závazky memoranda o dopravním uzlu, které podepsal již během neděle na pardubickém dostihovém závodišti. Spolupráce mezi Pardubickým krajem a ministerstvem dopravy by měla přinést Pardubicím propojení čtyř druhů dopravy. Například počítá s investicí do železničního koridoru, s dvojkolejnou tratí z Pardubic do Hradce Králové či s investicemi do silnic prvních tříd, které navazují na budoucí rychlostní silnici R35.

Zahrnuje i projekty splavnění Labe do Pardubic a zvýšení kapacity pardubického letiště. Podle hejtmanství by měl být projekt katalyzátorem hospodářského růstu kraje.

16.10.2013 | Mladá fronta DNES» zpět na stranu Z médií
ÚSEK I/17
CHRUDIM-SLATIŇANY
POPIS STAVBY AKTUÁLNÍ STAV DOKUMENTY