Obchvat města Chrudim

Z MÉDIÍ

Začala soutěž na průzkum pod obchvatem

Postupným tempem pokračuje příprava stavby druhé části obchvatu Chrudimi. Brzy by měly být další kroky viditelné i v terénu. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) aktuálně vypsalo výběrové řízení na provedení zemních prací pro záchranný archeologický výzkum.
„Zakázka zahrnuje vytýčení obvodu staveniště a veškerých stávajících inženýrských sítí, kácení stromů a keřů, sejmutí kulturních vrstev dle projektu,“ stojí mimo jiné v zadání zakázky. ŘSD dále požaduje, aby byla půda z dotčených ploch po konci výzkumu uvedena do původního stavu a rovněž oseta travou. Archeologové spustí průzkum před samotnou stavbou obchvatu, který začne na křížení se silnicí I/17 a vyústí po 4,5 kilometrech až za Slatiňany. Podle nedávných slov chrudimského starosty Petra Řezníčka by neměl být výzkum příliš náročný.
V trase se nacházejí jen tři lokality, kde budou archeologové pátrat. Nálezy při vykopávkách přitom nemají být nijak významné. Zájemci o provedení předcházejících zemních prací se mohou se svými nabídkami do soutěže přihlásit do 7. srpna.

18.07.2018 | Mladá fronta DNES (mšv)» zpět na stranu Z médií
ÚSEK I/17
CHRUDIM-SLATIŇANY
POPIS STAVBY AKTUÁLNÍ STAV DOKUMENTY