Obchvat města Chrudim

Z MÉDIÍ

MINISTERSTVO AKTUALIZOVALO HARMONOGRAM

DOPRAVNÍ INFRASTRUKTURA

Ministerstvo dopravy předložilo minulý týden vládě aktualizovanou verzi harmonogramu výstavby dopravní infrastruktury pro léta 2008 až 2013. Materiál vychází ze schváleného rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury. K původně plánovaným projektům je v něm připojena například výstavba obchvatu Chrudimi, mimoúrovňové křižovatky u Čerčan a u obce Hostivice.

Celkový objem finančních prostředků na stavební práce u nově zahajovaných staveb nebo u projektů, které jsou letos ve výstavbě, činí 63,29 miliardy Kč. To je zhruba o miliardu méně, než kolik má pro letošní rok k dispozici Státní fond dopravní infrastruktury.

Pozitivní dopad na seznam realizovaných staveb má podle ministerstva snížení nabídkových cen proti původním odhadům. Nižších cen bylo dosaženo na připravovaných stavbách Správy železniční dopravní cesty. Díky těmto úsporám mohlo být do seznamu realizovaných staveb přidáno šest projektů. Vedle výše uvedených akcí se seznam rozrostl také o úsek silnice I/11 Prodloužená Rudná a mimoúrovňové křížení rychlostní komunikace R46 u Brodku u Prostějova a dalšího křížení u Vranovic. Část peněz ze stavby úseku R49 Hulín – Fryšták se přesunula na stavbu I/11 Mokré Lazce na hranici okresů Opava a Ostravy.

21.02.2013 | Dopravní noviny (čtk)» zpět na stranu Z médií
ÚSEK I/17
CHRUDIM-SLATIŇANY
POPIS STAVBY AKTUÁLNÍ STAV DOKUMENTY