Obchvat města Chrudim

Z MÉDIÍ

Chrudim zůstane městem ocelových trubek

moderátor

Chrudim zůstane městem ocelových trubek. Nezmění to ani budování obchvatu, kterým řidiči zamíří do města pod jakousi branou z potrubí horkovodu. Více už o tom reportér Olda Tamáš.

Oldřich TAMÁŠ, redaktor

Krásný den. Ověnčen plechem bude i hlavní vjezd od Pardubic, mnozí lidé přitom věřili, že potrubí nad silnicí zmizí pod zem při jeho letošní stavební překládce, ale to se nestalo. Projekt s ničím takovým totiž nepočítal. Trubky přitom hyzdí levý břeh řeky Chrudimky u sídliště U Stadionu, jsou i na sídlišti Leguma. Kdo jede z Chrudimi na Seč, projíždí branou z horkovodních trubek a stejné to je i na Dašické ulici a právě z ní se stane hlavní příjezdová cesta od Pardubic.

moderátor

Oldo, a jak se k tomu staví město a nemohlo to v rámci stavebních prací nějak změnit?

Oldřich TAMÁŠ, redaktor

Radnice to údajně měnit chtěla a nelíbí se jí, že ke slavobránám má hlavní vjezd daleko, ale v době, kdy se vše připravovalo, prý byl prioritou hlavně obchvat a pouštět se do žádosti o zakopání trubek by znamenalo možné ohrožení ze strany ekologů, kteří by podle Ředitelství staveb silnic a dálnic mohli projekt zdržet až o 10 let, a to nikdo nechtěl riskovat.

 

24.09.2013 | Frekvence 1 (Rozhlasové noviny)» zpět na stranu Z médií
ÚSEK I/17
CHRUDIM-SLATIŇANY
POPIS STAVBY AKTUÁLNÍ STAV DOKUMENTY