Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015

Uzavírka komplikuje dopravu

Datum: 24. 9. 2015 Autor: Chrudimský deník (Lukáš Vaníček)

Pozor na netrpělivé řidiče, kteří se v koloně otáčejí a jedou zpět v protisměru

Chrudim, Pardubice – Od včerejška začalo platit dopravní omezení na silnici I/37 v úseku mezi Chrudimí a Pardubicemi. Kvůli napojování obchvatu na tuto vozovku je provoz ve směru od Chrudimi vedený po stávající silnici v levém pruhu kolem staveniště. Řidiči od Pardubic už musí jet objížďkou.
 Na světelné křižovatce u Dražkovic proto došlo k výrazné změně. Semafor je vypnutý a uprostřed křižovatky vznikl provizorní kruhový objezd. Auta od Pardubic na Chrudim zde odbočují na Dražkovice, aby se po objízdné trase přes Mikulovice a Medlešice znovu napojila na silnici I/37 a pokračovala dál.
 Včera ráno, kolem osmé hodiny byl provoz relativně plynulý. „Kolony stály hlavně na příjezdu od Blata a Starých Jesenčan. Čekali jsme ale jen do deseti minut. Snad se situace nebude zhoršovat,“ řekl jeden z řidičů, který včera ráno touto cestou směřoval do Pardubic za prací.
 Další z šoférů předpovídá kolony především ve směru od Chrudimi, protože na kruhovém objezdu budou mít přednost auta jedoucí z Pardubic. „To bude peklo, jsem zvědavý,“ dodává.
 Bezpečnost na silnici před kruhovým objezdem však rozhodně nezlepšují netrpěliví řidiči, kteří z kolony vybočují a poté se řítí zpět na Chrudim, byť už jedou v protisměru, a mohli by tak způsobit vážnou dopravní nehodu. Dopravní policisté o uzavírce vědí a budou ji průběžně monitorovat. Toto omezení bude trvat až do 18. října, jenže ani pak nebudou mít řidiči vyhráno, neboť na první etapu prací rovnou naváže druhá část, která silnici uzavře v obou směrech. Auta od Pardubic i Chrudimi pojedou po objížďce přes Medlešice a Mikulovice, a to až do 2. listopadu.