Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015

U nájezdu na obchvat Chrudimi se kvůli nehodám změní značení

Datum: 19. 4. 2016 Autor: Mladá fronta DNES (David Půlpán)

Obchvat Chrudimi, otevřený loni v prosinci, funguje výborně. Co se povedlo méně, je křižovatka na jeho konci. Řidiči, kteří chtějí přejet hlavní silnici z Chrudimi na Hrochův Týnec a zamířit na obchvat, totiž čas od času ignorují značku Dej přednost v jízdě.
Od ledna se na tomto místě už odehrálo šest dopravních nehod a Městský úřad v Chrudimi se rozhodl, že prosadí změnu značení. Hlavní novinkou bude značka Stop.
„Mám pocit, že někteří řidiči úplně zapomínají, že je tam křižovatka,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Městského úřadu Martin Klimek. Křižovatka nepochybně vyhovuje všem normám, ale pro řidiče jedoucí od Tří Bubnů je nepříjemná. Kvůli svodidlům, zábradlí u mostu a také dopravní značce „řadicí pruhy“ mají totiž horší výhled na auta přijíždějící od Chrudimi.
 První dopravní nehoda se tam stala 4. ledna, řidič jedoucí od Tří Bubnů nedal přednost a výsledkem byly dva zničené vozy a tři lehce zranění. Poslední havárie se stejným scénářem se tam odehrála v neděli. „Od ledna se tam stalo šest dopravních nehod,“ uvedl tiskový mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.
Na druhou stranu platí, že kdo nespěchá a zastaví auto, tomu zde nic nehrozí. Auta jedoucí po hlavní silnici dokonce většinou přibrzdí a dodržují sedmdesátku.
 Nejpozději od poloviny května bude křižovatka bezpečnější. „Na křižovatce v tomto místě přibude stopka, nyní probíhá řízení o jejím povolení. Zároveň by se tam měla objevit optická psychologická brzda,“ uvedl Klimek. Značka i příčné pruhy by měly varovat i méně pozorné řidiče, že přejíždějí hlavní silnici.