Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015

TZ - Obchvat Chrudimi bude otevřen v polovině prosince

Datum: 16. 10. 2015 Autor: Sylva Drašnarová

Ve čtvrtek 15. října proběhlo jednání vedení města Chrudim s ředitelem pardubického Ředitelství silnic a dálnic ČR Ing. Bohumilem Vébrem.

 

Zásadním tématem byl obchvat města v Chrudimi. První etapa plynule probíhá a pomalu se blíží ke svému konci. "V současné době je kvůli napojování obchvatu na stávající silnici I/37 u Medlešic spojena stavba s dílčími uzavírkami a objížďkami. Tou největší bude zřejmě úplná uzavírka a obousměrná objížďka přes Medlešice a Mikulovice, která bude probíhat v termínu od 19. 10. do 2. 11.," říká místostarosta města Chrudim Jaroslav Trávníček.

 

To by podle všeho měla být poslední větší komplikace na cestě k hotové první etapě obchvatu města. "Oficiální otevření první etapy obchvatu je naplánováno na středu 16. prosince letošního roku," sdělil ředitel ŘSD Bohumil Vébr.

 

Oproti tomu je druhá etapa obchvatu ve fázi příprav. Po zpřesnění projektové dokumentace a aktualizaci znaleckých posudků má ŘSD v současné době připravené návrhy smluv pro jednání s vlastníky o výkupech pozemků, které chce okamžitě zahájit. Přípravné kroky probíhají podle ředitele Bohumila Vébra tak, aby byla stavba druhé části obchvatu připravena k zahájení pro rok 2017.

 

Při jednání se diskutovalo i o dalších stavbách a úpravách komunikací, které souvisejí s dokončením a spuštěním první etapy obchvatu. "Potvrdili jsme si, že ještě letos před spuštěním obchvatu bude realizována kruhová křižovatka u nemocnice v místě příjezdu od Vlčnova," říká starosta města Petr Řezníček. Další úpravy ve městě budou následovat postupně po spuštění obchvatu a budou se týkat především úprav povrchů ulic Pardubická, Palackého nebo Obce Ležáků. Ty se předpokládají v letech 2016 a 2017.