Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015

Třída Míru i obchvat se dočkají otevření

Datum: 12. 1. 2015 Autor: 5plus2

Stavební ruch v roce 2015 na Pardubicku a Chrudimsku jen tak neustane. V plánu je dokončení i zahájení řady dopravních staveb.

Jako na smilování čekají řidiči na dokončení stavby první části obchvatu Chrudimi. Klíčová stavba by měla být hotová do konce roku. „Pracuje se plynule na všech částech obchvatu dle plánovaného harmonogramu. Na všech objektech se bude - dle klimatických podmínek - pracovat i v dalším měsíci,“ informuje mluvčí Chrudimi Aleš Prokopec. I přesto, že se zahájením stavby druhé části obchvatu kolem Slatiňan se letos nepočítá, pokud se podaří vykoupit všechny pozemky a ministerstvo dopravy uvolní dostatek peněz, mohlo by se začít stavět v příštím roce.

V Pardubicích zase dělníci dokončí práce na hlavním bulváru města - třídě Míru. Velkou proměnou projdou v prvním pololetí i roky zanedbané Tyršovy sady. Znatelně lepšího komfortu dozná cestování mezi krajskými městy po železnici. Do prosince by měla být hotová druhá kolej mezi Stéblovou a Opatovicemi nad Labem. „Účelem stavby je vybudovat v celém úseku druhou kolej a rekonstruovat kolej stávající s cílem dosažení rychlosti 160 kilometrů v hodině i pro klasické soupravy,“ uvedl za správce kolejí Marek Illiaš.