Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015

Peněz na obchvat je víc

Datum: 11. 11. 2013 Autor: 5plus2 (Zuzana Zlinská)

Půl miliardy korun. Tolik by mělo v příštím roce zamířit na stavbu důležité dopravní tepny.


Vypadá to, že dopravě v Chrudimi se konečně uleví. Na stavbu obchvatu města totiž půjdou další peníze. „Momentálně je to výborná zpráva a potvrzení toho, co bylo v letošním roce dohodnuto. Tuto částku navrhlo Ředitelství silnic a dálnic a Státní fond dopravní infrastruktury a takto prošla i vládou. Poslední slovo ale bude mít nová Poslanecká sněmovna a její hospodářský výbor, takže definitivní výsledek budeme znát na přelomu tohoto a příštího roku,“ říká místostarosta Chrudimi Jan Čechlovský.

Peníze na stavbu uvolňuje stát postupně a zatím tak není jisté, kdy budou kolony na průjezdu městem minulostí. Vše závisí právě na přísunu financí.

Na obchvatu se podle vedení města zatím pracuje rychle. „Pro řidiče je určitě dobrou zprávou, že do konce roku dojde k otevření propojovací komunikace mezi silnicí první třídy číslo 37 a silnicí vedoucí na Ostřešany,“ uvedl místostarosta Jaroslav Trávníček.

Za sídlištěm Na Větrníku je již několik metrů hluboká rýha pro budoucí komunikaci, začínají se vrtat otvory pro piloty k estakádě přes Chrudimku, rychle postupují i práce na mostě u Medlešic.
První etapa obchvatu má vést od Medlešic až ke křížení se silnicí první třídy číslo 17. Úsek má být dlouhý necelých šest kilometrů a předpokládá se, že bude stát více než 1,6 miliardy korun. Letos už se prostavělo asi 300 milionů korun. Druhá etapa má vést okolo Slatiňan. Zde se pracuje na výkupu pozemků. Chrudim i Slatiňany jsou připravené ŘSD při vyjednávání s majiteli pomoci.