Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015

Odpočítávání. Obchvat roste

Datum: 24. 2. 2014 Autor: 5plus2 (Zuzana Zlinská)

Kolem Chrudimi by se podle Ředitelství silnic a dálnic mohlo jezdit na konci příštího roku. Letos se „prostaví“ více než půl miliardy korun.


Stavba obchvatu města Chrudim se odkládala řadu let. A lidé každý den trpěli velkým provozem. Vždyť jen několik stovek metrů od historického Resselova náměstí denně projížděly tisíce a tisíce aut. Ulicím by se ale mělo ulevit už brzy.

„Stavba by měla být hotová na konci příštího roku,“ sdělila Hana Jarolímová z pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic.

Velkou úlevu to bude znamenat pro všechny. Jak pro řidiče, kteří nyní tráví dlouhé desítky minut v kolonách, tak zejména pro chodce, kteří teď v okolí průtahu města inhalují zplodiny z aut.
Dobrou zprávou je i to, že by se zpět do projektu měl vrátit sjezd u Medlešic. „Nevím, proč tento sjezd z projektu zmizel, ale měl by se vrátit zpět a v provozu by měl být spolu se zbytkem stavby,“ uvedl místostarosta Chrudimi Jaroslav Trávníček.

Blíž k obchvatu bude už letos. „Na pokračování první etapy pro rok 2014 zůstalo v návrhu rozpočtu 514 milionů korun,“ uvedl místostarosta Chrudimi Jan Čechlovský.

První etapa obchvatu má být dlouhá necelých šest kilometrů. Druhá etapa se připravuje, vykupují se pozemky.