Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015

Obchvat Slatiňan? Počkáme si

Datum: 10. 3. 2015 Autor: Chrudimský deník

Částka je dostatečná pro letošní rok, pokud by byla potřeba vyšší, bude nutné požádat o její navýšení.

Zhruba dva roky potrvá silničářům příprava výstavby obchvatu Slatiňan. Letos mají na výkupy pozemků deset milionů korun, musí také aktualizovat projektovou dokumentaci. Řekla to Hana Jarolímová z pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic. Obchvat Chrudimi, na který by měla stavba navázat, bude hotový letos.

„Rádi bychom v letech 2015 a 2016 dokončili majetkoprávní přípravu stavby a inženýrskou činnost k vydání všech stavebních povolení, aby mohla být co nejdříve realizována,“ uvedla Jarolímová.
Sdělit termín zahájení stavby je podle ní nyní těžké. Zhotovitele stavby mohou silničáři vybírat až po vydání všech stavebních povolení. Výkupy pozemků se zastavily kvůli nedostatku peněz v roce 2010. Do té doby se jich podařilo získat deset procent.

„Peníze na aktualizaci projektové dokumentace a na zahájení výkupů pozemků jsou přiděleny ve výši deset milionů korun, to je částka dostatečná pro letošní rok, pokud by byla potřeba vyšší, požádáme o navýšení. Stavební náklady této stavby podle projektu jsou s DPH 369 milionů korun,“ uvedla Jarolímová.

Obchvat Chrudimi za zhruba 1,5 miliardy korun bude dlouhý 5,5 kilometru a jeho součástí je mostní estakáda přes Chrudimku. Začíná u Medlešic a vyústí nad mimoúrovňovou křižovatkou u silnice I/17 směřující do Vysokého Mýta. Silnice povede po východní straně Chrudimi mimo zástavbu, potom se vrátí na městský okruh.