Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015

Obchvat Chrudimi zdržují poslední soukromé pozemky

Datum: 20. 6. 2018 Autor: Práva (Zdeněk Seiner)

Pokračování stavby druhé poloviny obchvatu Chrudimi a Slatiňan by mohlo začít koncem letošního roku. Ředitelství silnic a dálnic má hotovou projektovou dokumentaci, posouzení EIA a vykupuje poslední pozemky. „V několika případech však bude muset přistoupit k jejich vyvlastnění,“ řekl ředitel pardubické správy ŘSD Bohumil Vebr během pondělní návštěvy premiéra Andreje Babiše v Pardubickém kraji.
„Bohužel nám zbývá sedm vlastníků, kteří se brání výkupu, takže zahájíme vyvlastnění. Zákon dnes ale nebrání vydání stavebního povolení, pouze nesmíme na pozemky vstoupit. Chtěli bychom letos vypsat výběrové řízení na záchranný archeologický výzkum i na vlastní stavbu,“ uvedl pro ČTK Vebr.
Stavba bude ale zahájena nejspíš až na jaře příštího roku. ŘSD potřebuje dvě celé stavební sezóny, stavba by mohla být dokončena na konci roku 2020. Výběrová řízení se mohou vlivem odvolání značně zdržet. Stavební náklady se podle projektové dokumentace odhadují na 386 miliónů korun, při financování se počítá s evropskou dotací z Operačního programu doprava.
ŘSD uvedlo v prosinci 2015 do provozu první část obchvatu Chrudimi ve směru od Pardubic po křižovatku se silnicí I/17 na Vysoké Mýto. Odtud se tranzitní doprava vrací na městský okruh. Další část obchvatu v délce 4563 metrů bude pokračovat zhruba jižním směrem a vyústí za městem Slatiňany na silnici I/37. Budou na ní tři křižovatky, sedm mostů a protihluková opatření.