Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015

Obchvat Chrudimě: Mosty se začnou stavět již na jaře

Datum: 5. 9. 2013 Autor: Chrudimský deník

„Stavba další části chrudimského obchvatu byla fakticky zahájena,“ uvedl ve čtvrtek ředitel pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Bohumil Vebr. Jeho slova zazněla při setkání se starosty Chrudimi, Orle a Slatiňan a s dalšími zástupci místních samospráv, během něhož byla uzavřena i dohoda o společném postupu při výkupu pozemků nezbytných pro výstavbu navazující slatiňanské části obchvatu.

Chrudimský starosta Petr Řezníček označil dopravu ve městě za "úděsnou" a připomněl, že kruhovou křižovatkou u Bídy projíždí denně v průměru 42 tisíc vozidel. Zrekapituloval i současný stav obchvatu, když uvedl: „Letos je k dispozici 165 milionů korun, ze kterých jde část na přeložku horkovodu. Ta by měla proběhnout v létě tak, aby bylo možné připojit horkovod ještě před začátkem sezóny,“ doplnil starosta, který věří, že první vozidla by úsekem mohla projet někdy v roce 2016.


Stavba je předána


Ředitel Vebr pak připomněl, že stavba již byla počátkem tohoto měsíce předána dodavateli, čímž byla prakticky zahájena. „V jarním měsících se začne se stavbou objektů, které se přímo netýkají hlavních tras obchvatu. Jedná se o nezbytné přeložky na komunikacích 2. a 3. třídy, jako jsou stavby mostních objektů či přeložky sítí. Letos dojde i k zahájení stavby estakády přes řeku Chrudimku v hodnotě 200 milionů korun,“ vysvětloval ředitel Vebr.


Radnice pomůžou


Čtvrteční diskuse byla vedena především k přípravě druhé části obchvatu, a to v úseku Chrudim–Slatiňany.„Poté,co zahajuje první část obchvatu, se konečně opět vytvořil prostor pro to, aby se bez dalšího prodlení pokračovalo ve výkupech pozemků, případně dalších krocích při přípravě této stavby,“ řekl chrudimský místostarosta města Jan Čechlovský.

Starosta Slatiňan Ivan Jeník doufá, že plánované výkupy pozemků na slatiňanském úseku stavby se obejdou bez těžkostí. Tedy tak,aby mohla stavba navazující části pokračovat hned po dokončení chrudimského úseku, který bude končit u výpadovky na Vysoké Mýto.

„Od ŘSD nyní obdržíme soupis všech vlastníků, jejichž pozemky se nacházejí na našem úseku trasy a jež ŘSD potřebuje vykoupit. Pokud by se pak objevil jakýkoliv problém, bude město Slatiňany připraveno do jednání vstoupit,“ doplnil starosta Ivan Jeník.