Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015

Ministr zchladil Chrudim, obchvat musí ještě počkat

Datum: 5. 9. 2013 Autor: Mladá fronta DNES (jkr)

Chrudim doufala, že letos by už stát mohl zahájit stavbu dlouho odkládaného obchvatu. Poslanci loni na zahájení stavby uvolnili sto milionů korun. Ministr dopravy Zbyněk Stanjura ale při včerejší návštěvě Chrudimi oznámil, že stavba začne nejdříve příští rok.

Pokud půjde všechno opravdu tak, jak by mělo, bude celá stavba dokončena v roce 2016,“ uvedl Zbyněk Stanjura.

To ovšem záleží na splnění mnoha podmínek. „Abychom mohli příští rok začít stavět, musí být vyřízena všechna stavební povolení a ošetřeny majetkoprávní vztahy,“ uvedl chrudimský starosta Petr Řezníček.

To se podle něj může radnici podařit, o něco horší to může být s přísunem financí. Tím spíš, že nevyčerpané peníze z loňska určené na přeložku horkovodu nemá Chrudim jisté.

„Samozřejmě se pokusím, aby se do projektu vrátilo 160 milionů korun nevyčerpaných v letech 2010 až 2012,“ slíbil ministr Stanjura s tím, že tuhle variantu nicméně na sto procent zaručit nemůže. O neúnosné tranzitní dopravě a permanentně zablokovaném centru se snažili v Chrudimi přesvědčit i peticí, pod níž se před časem podepsaly více než dva tisíce obyvatel. „Doufám, že příště sem ministr dorazí až při otevření obchvatu,“ řekl ministr dopravy Zbyněk Stanjura.