Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015

Město kruháků bude mít další zářez. Křižovatku číslo osm

Datum: 11. 8. 2015 Autor: Mladá fronta DNES

Představitelé Chrudimi se dohodli s vedením pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), že ještě v tomto roce stát zaplatí vznik další kruhové křižovatky na městském okruhu. Měla by usnadnit cestu řidičům ve směru od chrudimské místní části Vlčnov. „Kruhový objezd směrem na Vlčnov se už projektuje,“ uvedl místostarosta Chrudimi Jaroslav Trávníček. Kruhový objezd patří mezi série akcí, kterými se město chystá na otevření první části obchvatu letos v prosinci. Auta sice odkloní z centra, ale pak je pošle zpět do okrajových částí Chrudimi, kde způsobí velké problémy. Najíždět z vedlejších silnic na městský okruh bude těžší než dnes. A právě nájezd od Vlčnova je komplikovaný už nyní.

„Přizpůsobíme to na dobu, než bude obchvat Slatiňan. Nebude to vítězství, ale chceme, aby doprava plynule dojela ke Guláškovi (křižovatka ve směru na Slatiňany, pozn. red.),“ řekl ředitel pardubické pobočky Bohumil Vebr.

Nejbližší křižovatka je vzdálená okolo sto metrů Na městském okruhu to bude v pořadí už osmá kruhová křižovatka. Již existující kruhový objezd u nemocnice bude od toho nového vzdálen jen sto deset metrů.

První kruhový objezd v Chrudimi vznikl v roce 2003 u hotelu Bohemia a vzápětí další a nejvíce kritizovaný u Bídy. Je malý a jeho kapacita dopravě nestačí.

Naopak kruhové objezdy u nemocnice, Teska, Kauflandu a plynáren a v roce 2013 dokončený na křižovatce směrem na Slatiňany se osvědčily.

Problémy způsobí přesun dopravy po otevření části obchvatu Chrudimi nejen řidičům, ale i chodcům například na Sídlišti U Stadionu, kterým se bude hůře přecházet přes silnici, po níž pojede mnohem víc kamionů než dosud. „Dalším opatřením, na kterém jsme se dohodli, je vytvoření ostrůvku uprostřed vozovky na ulici Milady Horákové v místě, kde je autobusová zastávka,“ uvedl Trávníček. Chrudimští radní chtěli i úpravy na silnici spojující Chrudim a Slatiňany. Snížení povolené rychlosti, nové pruhy a ostrůvky pro chodce ale budou nejdříve v příštím roce.