Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015

Lidé si vyzkoušeli obchvat Chrudimi

Datum: 14. 12. 2015 Autor: Mladá fronta DNES (Milan Zlinský)

Auta po něm ještě jezdit nemohou, ale přesto už včera zažil obchvat Chrudimi první nápor.
 Ještě před oficiálním zprovozněním právě dokončované první etapy obchvatu, které se bude konat ve středu 16. prosince, připravilo město Chrudim ve spolupráci s jedním ze stavitelů díla, společností M-Silnice, a projektem FitKoloběh možnost prohlídky stavby v celé její trase. Nabídku využily desítky lidí, kteří na novou silnici vyrazili na kolech, koloběžkách nebo in-line bruslích.
 Nezastavilo je ani horší a poněkud pošmourné počasí.
„Lidé si mohli užít pohledy, které napříště budou vídat jen zpoza oken automobilu,“ uvedl Aleš Prokopec z Městského úřadu Chrudim, který se na akci podílel. Sraz účastníků byl na sjezdu ze silnice I/17 od Hrochova Týnce. Z tohoto místa se zájemci mohli vydat po obchvatu ve směru Pardubice a zpět. „Délka první etapy činí zhruba pět a půl kilometru, celková délka trasy prohlídky tak v případě návratu na výchozí místo mohla činit až 11 km,“ uvedl Prokopec s tím, že lidé si mohli silnici prohlížet zhruba dvě hodiny.
 Na stavbě se jinak stále konaly drobné dokončovací práce, lidé tak museli být opatrní. Na bezpečný průběh akce kromě organizátorů dohlíželi také strážníci z městské policie.