Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015

Křižovatka na obchvatu Chrudimi se nelíbí

Datum: 30. 5. 2017 Autor: Právo (ner, ČTK)

Ředitelství silnic a dálnic plánuje již druhou úpravu křižovatky na obchvatu Chrudimi u Medlešic. Vloni nejdříve otevřelo sjezd do Chrudimi ve směru od Pardubic a postavilo malou kruhovou křižovatku, nyní chce umožnit napojení na obchvat i ve směru od Chrudimi. Dostavba na úplnou mimoúrovňovou křižovatku Medlešice by měla dopravní situaci zjednodušit.


Na křižovatce bude nutné vybudovat nájezdy a sjezdy, které propojí obchvat Chrudimi s vedlejší silnicí vedenou po mostě, vedeny budou po násypech. Stavět by se mělo příští rok.


Po první úpravě křižovatky, která umožnila příjezd do Chrudimi po původní Pardubické ulici, začalo využívat tuto trasu stále více řidičů. Ve špičce bývají na vjezdu do města kolony skoro stejné, jako před otevřením obchvatu. Podle místostarosty Chrudimi Jaroslava Trávníčka (ČSSD) by ale dostavba mimoúrovňové křižovatky situaci zhoršit neměla.


„Výjezdu z města na Pardubice to rozhodně pomůže, třeba při cestě z malé průmyslové zóny. A vždycky je dobré mít víc možností, když se jedna trasa ucpe,“ ujistil Trávníček.