Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015

Dostavba obchvatu Chrudimi může začít, ŘSD uzavřelo smlouvu se stavbaři

Datum: 9. 12. 2019 Autor: zdopravy.cz (Jan Šindelář)

ostavba obchvatu Chrudimi může začít, ŘSD uzavřelo smlouvu se stavbaři

Dostavbě 4,5 kilometru dlouhého úseku obchvatu Chrudimi na silnici I/37 už nic nebrání. Ředitelství silnic a dálnic uzavřelo smlouvu se zhotoviteli, kterými jsou firmy M-Silnice a Eurovia.

Smlouva se objevila v registru. ŘSD už dříve uvedlo, že stavba v případě hladké cesty k podpisu smlouvy začne ještě letos. 
Sdružení firem M-Silnice a Eurovia šlo do tendru s nejnižší cenou. Smlouva má hodnotu 442 milionů korun, což představuje 77 procent předpokládané ceny (571 milionů). Takový pokles ceny v tendru je přitom v poslední době nezvyklý, ceny se naopak vesměs šplhají nad odhady. 
Vybudování přeložky má významně odlehčit městům Chrudim a Slatiňany od tranzitní dopravy. Součástí stavby bude vybudování čtyř křižovatek, sedmi mostů a protihlukových stěn. Současně s hlavní trasou budou vybudovány i přeložky silnic nižších tříd. Komunikace hlavní trasy kříží dva potoky (Vlčnovský a Slatiňanský) a železniční trať Pardubice – Havlíčkův Brod. Hotovo pak má být v roce 2021. 
Silnice I/37 vede v trase Trutnov – Jaroměř – Hradec Králové – Pardubice – Chrudim – Ždírec nad Doubravou – Žďár nad Sázavou – Velká Bíteš. Koncem září začalo ŘSD na této silnici stavět tříkilometrový obchvat Osové Bítýšky, který vyjde na 214 milionů korun.