Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015

Dašická ulice získá na významu

Datum: 3. 12. 2015 Autor: Chrudimský deník (Marek Nečina)

Do zprovoznění chrudimského silničního obchvatu zbývají necelé dva týdny

Chrudim – S blížícím se otevřením první části chrudimského silničního obchvatu se přibližuje i doba, kdy přestane být Pardubická ulice hlavní chrudimskou příjezdovou komunikací ve směru od krajského města. Její funkci převezme dříve klidnější Dašická ulice. O novém dopravním významu Dašické ulice vypovídá i změna, jakou komunikace v poslední době prošla.

 Užitečná šířka

 I bez cyklostezky kopírující trasu silnice dosahuje nyní zdejší komunikace pro motorová vozidla šířky tří jízdních pruhů. Proč? Odpovídá projektant stavby Stanislav Netolický – a zmiňuje přitom i jeden vzdálenější plán: „Po straně komunikace je do budoucna plánována průmyslová zóna a zde by do ní mělo být vytvořeno několik vjezdů. Počítalo se tedy s tím, že střední pruh bude sloužit jako odbočovací pruh do této průmyslové zóny,“ uvedl projektant. Než k tomu ale dojde, bude podle něj prozatím v místě vytvořen odbočovací pruh na druhou stranu vozovky. Tedy například k podniku Vema a k některým dalším komerčním objektům.

 Těsně před cílem

 Spolu s dokončením přivaděče od Pardubic teď finišují i práce na hlavním tělese obchvatu. Po listopadovém dokončení pokládky obrusné vrstvy živice na nadzemní estakádě u Vestce nepřibrzdily dokončovací práce ani první sněhové vločky, které se nad obchvatem prohnaly 23. listopadu. Dál pokračovalo například osazování svodidel či instalace dilatačního závěru estakády ve směru na Větrník. Intenzivně se pracovalo například i na silnici ke Třem Bubnům. Slavnostní zahájení provozu na obchvatu je připraveno na 16. prosince.

 Video z posledních dnů stavby najdete na www.chrudimsky.
 denik.cz/obchlist