Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015

Chrudim usiluje o sjezd a nájezd u Medlešic

Datum: 1. 7. 2014 Autor: Mladá fronta DNES

Nejdříve se zdálo, že celá Chrudim příští rok po dokončení první části obchvatu města bude muset jezdit do Pardubic i zpět zadem, tedy ve směru od Vestce kolem teplovodních trubek, drůbežárny a kruhového objezdu u plynáren.

Ovšem teď to naopak vypadá, že dosavadní spojení města s Pardubicemi zůstane zachováno a řidiči při vjezdu do Chrudimi budou mít po levé straně park a před sebou bývalý hotel Bída.

Chrudim se nejdříve dohodla s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD), že bude možné na začátku obchvatu odbočit u Medlešic do Chrudimi po silnici, která je nyní hlavní. A nyní chrudimští radní se snaží zajistit, aby bylo možné na obchvat ve stejném místě i najet po cestě z města. „Mám před sebou dokument, který by umožnil najíždět z Pardubické ulice na obchvat. Nyní to s Ředitelství silnic a dálnic řešíme,“ uvedl místostarosta Chrudimi Jaroslav Trávníček.

Dění kolem sjezdu z obchvatu do Chrudimi u Medlešic provázejí neustálé dohady a nejasnosti. Původně v projektu sjezd do Chrudimi byl, pak z něj zmizel, ale není jasné proč.

ŘSD nejdříve tvrdilo, že to byl požadavek projektanta, později, že to byla vůle města. Po intervenci města se sjezd do plánů stavbařů vrátil.

Pokud bude u Medlešic skutečně fungovat mimoúrovňová křižovatka, bude to v centru znát. Chronicky ucpaný kruhový objezd u Bídy se příští rok po otevření první části obchvatu od Medlešic ke Kauflandu neuvolní tak, jak se zdálo.

„Samozřejmě se toho bojíme, sjezd bude učen jen pro cílovou dopravu, bude tam omezení, tranzitní doprava tudy jezdit nebude,“ uvedl Trávníček.

Zatímco kamiony by tak musely město po první části obchvatu a poté kolem sídliště U Stadionu objíždět, osobní auta v obou směrech by mohla jezdit po stejné trase jako dosud.