Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015

Chrudim chce po ministrovi obchvat

Datum: 5. 9. 2013 Autor: Mladá fronta DNES (dp)

Vedení města cítí příležitost z ministra vydolovat trochu víc než sto milionů, které schválila loni Sněmovna na zahájení dlouho odkládané stavby obchvatu, který má stát půldruhé miliardy.
„Bude mne zajímat, zda a kdy se pustí do boje s terénem bagry. Budu chtít slyšet, zda ta záležitost má nějakou vizi, aby se neukojila Chrudim sto miliony pro letošek a příští rok nešly peníze zase někam jinam,“ uvedl starosta Chrudimi Petr Řezníček. Jak ale přesvědčit ministra dopravy, že má smysl ze státního rozpočtu odčerpat půldruhé miliardy na stavbu chrudimského obchvatu? Chrudim zkusí své argumenty o neúnosné tranzitní dopravě a ucpaném centru podpořit peticí za obchvat s dvěma tisíci podpisy. Přesně tou peticí, kterou při své návštěvě Chrudimi dostal, a dokonce sám podepsal někdejší ministr dopravy Vít Bárta.
Aby si ale Chrudim neuřízla ostudu, místostarosta Chrudimi Jaroslav Trávníček chce vyškrtat na petici podpisy, které nemají všechny náležitosti, tedy chybí u nich přesná adresa.

Jako první padne hlas Víta Bárty, který petici teatrálně podepsal při besedě s lidmi v Chrudimi. „Tento podpis nebudeme počítat, Vít Bárta jako adresu totiž uvedl ministerstvo dopravy. Beru to spíše jako vtip,“ uvedl Trávníček.

Poslanecká sněmovna na konci roku schválila rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury na rok 2013, ve kterém překvapivě poprvé figuruje stavba obchvatu Chrudimi. Na její zahájení je vyčleněno 100 milionů korun.