Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Instalace protinámrazového systému estakády, 2016
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Práce na obchvatu - 8. září 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015
Asfaltování mostu I/17 úsek Chrudim - Kočí, 17. 6. 2015

Chodník bude na jaře, na zebru už nedojde

Datum: 17. 1. 2014 Autor: Chrudimský deník (Marek Nečina)

Silnici u chrudimského kruhového objezdu nepřechází tolik lidí, aby zde ŘSD nechalo vyznačit regulérní přechod pro chodce

 

 Kruhový objezd u výjezdu na Slatiňany (u Guláška) už nějaký ten týden slouží šoférům. Hůře jsou na tom ale chodci, kteří se prozatím nedočkali opravy chodníku přiléhajícího ke zmíněné křižovatce. Někteří pěší volají i po bílé zebře, která by propojila okraj silnice vroubící sídliště U Stadionu se zastávkou MHD v opačném jízdním směru. Zatímco na opravu chodníku na jaře dojde, s vyznačením přechodu v uvedeném místě se již vůbec nepočítá. „Původně zde přechod byl. Poté, co byl položen nový povrch silnice už se nikdo neobtěžoval se značením. Chybí jak značka – Přechod pro chodce, tak zebra. Tato křižovatka je velmi frekventovaná a zdá se mi dosti nebezpečné zde přecházet, hlavně pro děti,“ píše například Chrudimačka Šárka Kysilková v dotazu směrovaném na chrudimskou radnici.


Nově už bez pruhů

Kruhový objezd byl postaven v režii a za peníze Ředitelství silnic a dálnic, investor již ale ani ve svých plánech s obnovením přechodu nepočítal. Je tu jen tzv. „přechodové místo“. Chodník byl na protilehlých okrajích silnice snížen a uprostřed komunikace je také malý ostrůvek, tím to ale končí. „Komunikaci v těchto místech přechází méně než 50 lidí za hodinu, což je na označení přechodu málo,“ ujasňuje dopravní odborník Martin Klimek z chrudimské radnice.

 

Čekání na jaro

Stav chodníku v místech bývalé zastřešené autobusové zastávky ve směru do centra je ale skutečně bídný a za jeho obnovu už je odpovědná chrudimská radnice. Ta nyní ujišťuje, že na něj nezapomněla. „Opravu chodníků u nové kruhové křižovatky v ulicích Obce Ležáků a Dr. Milady Horákové jsme objednali u firmy M­Silnice Chrudim. Bohužel vzhledem ke klimatickým podmínkám nebyl dokončen vrchní živičný kryt chodníku. Dokončen bude letos na jaře,“ vysvětluje Miroslav Beránek z oddělení investic chrudimského městského úřadu. Chodník je zatím schůdný po provizorním betonovém povrchu, o jeho zimní údržbu se starají Technické služby Chrudim.