Obchvat města Chrudim

SNĚMOVNA SCHVÁLILA ROZPOČET FONDU DOPRAVY

Poslanecká sněmovna v druhé polovině prosince schválila rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury na letošní rok. Fond by měl mít k dispozici celkem 64,5 miliardy Kč, o 1,5 miliardy méně než loni. Z domácích zdrojů by měl získat téměř 59 miliard, zbývající prostředky zajistí operační fond Doprava a úvěr od Evropské investiční banky.

Stejně jako loni už fond nepočítá s žádnými penězi z privatizace nebo z dividend státem ovládaných firem. Z mýtného a dálničních známek by měl dostat 8,3 miliardy Kč. Sněmovní hospodářský výbor doporučil vyčlenit v rozpočtu peníze na řadu položek, například na obchvat Chrudimi v úseku u Medlešic (100 milionů Kč), na mimoúrovňovou křižovatku u rychlostní komunikace R6 u Hostivice ve Středočeském kraji (36 milionů) a na stavbu komunikace I/11 z Ostravy na Opavu v úseku Rudná (300 milionů Kč). Fond by měl na návrh poslanců také poskytnout příspěvek na řadu akcí v zájmu zvýšení bezpečnosti silničního provozu.

Žádné projekty z nového rozpočtu EU

Fond v návrhu rozpočtu upozornil na to, že není možné začít projekty z nového unijního rozpočtu na roky 2014 až 2020. Současná úroveň rozpočtu fondu pro léta 2014 a 2015 totiž neumožňuje zahájit čerpání peněz z Evropské unie, protože není možné zajistit dostatek peněz z národních zdrojů na spolufinancování.

10.01.2013 | Dopravní noviny (čtk)» zpět na titulní stranu
ÚSEK I/17
CHRUDIM-SLATIŇANY
POPIS STAVBY AKTUÁLNÍ STAV DOKUMENTY