Obchvat města Chrudim

Silničáři plánují další omezení

Připravují se práce na připojení obchvatu Chrudimi na silnici I/37 z Pardubic do Chrudimi, řidiče čeká objížďka

Chrudimsko – Budování a opravování nových silnic si žádá oběti, a to v podobě uzavřenýchúsekůněkterýchcest. Řidiči by se proto měli znovu obrnit trpělivostí, protože je čekají další omezení.
 Odbor dopravy Pardubického kraje povolil částečnou uzavírku silnice I/17 v termínuoddneškado30. září, a tona dvou místech – v Kočí a Hrochově Týnci. Silničáři zde budou frézovat vozovku a pokládat nový živičný koberec ve třech vrstvách.
 Auta projíždějící tímto úsekem nebudou muset nic objíždět, doprava přes obce povede obousměrně po volné polovině vozovky a bude řízena kyvadlově. Jak postupují práce na budování obchvatu Chrudimi, přišel čas, aby silničáři napojili novou cestu na hlavní tah I/37 z Pardubic do Chrudimi u Medlešic. Proto se i zde plánuje nejprve omezení dopravy a posléze také úplně uzavírka silnice.
 První etapu prací a s ní spojené omezení povolil krajský odbor dopravy a silničního hospodářství od 21. září do 18. října. Řidiči jedoucí od Chrudimi projedou v levém jízdním pruhu podél staveniště dál na Pardubice. Auta v opačném směru se budou muset vydat po objízdné trase.
 Od světelné křižovatky u Dražkovic budou veškerá vozidla odkloněna ze silnice I/37 doleva na Dražkovice. V této obci odbočí vpravo a pojedou přes Mikulovice a Medlešice až na křižovatku se silnicí I/37, odkud už budou jet dál do Chrudimi.
 Bezprostředně na toto omezení bude navazovat druhá etapa prací na obchvatu, která by měla začít 19. října a trvat až do 2. listopadu. V tomto případě bude provoz na silnici I/37 uzavřen v obou směrech a auta pojedou po objížďce.

14.09.2015 | Chrudimský deník (Lukáš Vaníček)» zpět na titulní stranu
ÚSEK I/17
CHRUDIM-SLATIŇANY
POPIS STAVBY AKTUÁLNÍ STAV DOKUMENTY