Obchvat města Chrudim

Obchvat Chrudimi už startuje

Stát začne stavět i přemostění přes řeku Chrudimku. Starostové jednají i o druhé etapě.

 

Tak to už pro obyvatele Chrudimi, kteří léta čekají na obchvat, vypadá nadějně.
Začíná totiž už diskuse nikoliv jen o první, ale i o druhé části obchvatu, která by silnici v budoucnu odvedla od chrudimského Kauflandu až za Slatiňany. Práce na první etapě jsou totiž rozjeté tak, že by je nemělo nic zastavit.

O stavbě obchvatu jednali ve čtvrtek starostové Chrudimi a Slatiňan s ředitelem pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic Bohumilem Vébrem. „V letošním roce je k dispozici 165 milionů korun, ze kterých jde část na přeložku horkovodu. Ta by měla proběhnout v letních měsících tak, aby bylo možné připojit horkovod ještě před začátkem sezony,“ uvedl Řezníček. Stavba byla předána začátkem března firmě Eurovia.

„V jarních měsících se začne se stavbou objektů, které se přímo netýkají hlavních tras obchvatu. Jedná se o nezbytné přeložky na komunikacích 2. a 3. třídy, jako jsou stavby mostních objektů či přeložky sítí. Letos dojde i k zahájení stavby estakády přes řeku Chrudimku v hodnotě 200 milionů korun,“ uvedl Vébr. Starostové jednali ale hlavně o tom, jak zabezpečit přípravu i druhé části obchvatu z Chrudimi za Slatiňany. „Poté, co zahajuje první část obchvatu, se konečně opět vytvořil prostor pro to, aby se bez dalšího prodlení pokračovalo ve výkupech pozemků, případně dalších krocích při přípravě této stavby," uvedl místostarosta města Jan Čechlovský.

Zástupci měst a Ředitelství silnic a dálnic se dohodli na společném postupu při jednáních s majiteli pozemků a výkupech.

„Ředitelství silnic a dálnic nám mimo jiné předložilo návrh smlouvy o spolupráci mezi našimi městy a státem, na základě které bychom se podíleli na výkupech pozemků především proto, aby se celý proces urychlil,“ uvedl Čechlovský. Předpokládá se, že zastupitelstva měst dostanou smlouvy ke schválení na jejich nejbližších jednáních.

 

23.03.2013 | Mladá fronta DNES (D.Půlpán)» zpět na titulní stranu
ÚSEK I/17
CHRUDIM-SLATIŇANY
POPIS STAVBY AKTUÁLNÍ STAV DOKUMENTY