Obchvat města Chrudim

Nově budou jezdit sedmdesátkou

Na silnici mezi Chrudimí a Slatiňanami zřejmě budou řidiči již brzy muset dát nohu z plynu. Ředitelství silnic a dálnic chce frekventovanou komunikaci zklidnit, a rozhodlo proto, že se tu bude jezdit sedmdesátkou.

Nejprve však bude potřeba provést některé úpravy. „Na silnici se musejí objevit nové pruhy, vjezdové brány, ostrůvky pro bezpečné přecházení silnice. Bez toho nám policie snížení rychlosti neumožní,“ uvedl místostarosta Chrudimi Jaroslav Trávníček.

Skutečnost je taková, že řidiči dopravní značky na silnici I/37 příliš nerespektují. Předepsanou padesátikilometrovou rychlost kolem chrudimských kasáren dodržuje jen málokdo. A třináct set metrů dlouhý a přímý úsek mezi tabulemi Chrudim a Slatiňany projíždějí také velmi vysokou rychlostí.

„Já s tím opatřením naprosto souhlasím. Když tam bude sedmdesátka, budou jezdit devadesát, tak to u nás funguje. Dnes by tam měli jezdit devadesátkou, ale tu dodržuje málokdo. Je to nebezpečné,“ podotkl místostarosta Slatiňan Vítězslav Kolek.

Na silnici se občas objevují chodci i cyklisté. Navíc jsou tu dvě křižovatky a z vedlejších silnic se vyjíždí ve špičce hodně špatně. Za posledních pět let se na silnici odehrála řada nehod, zahynuli při nich dva lidé, jeden byl těžce zraněn, devět lehce.

19.09.2014 | 5plus2» zpět na titulní stranu
ÚSEK I/17
CHRUDIM-SLATIŇANY
POPIS STAVBY AKTUÁLNÍ STAV DOKUMENTY