Obchvat města Chrudim

Hejtmanství bude masivně investovat

Ekonomika po několika hubených letech roste, s ní i daňové příjmy, a pardubické hejtmanství se tak bude moci konečně investičně rozmáchnout. Krajští zastupitelé včera jednomyslně, bez větších výhrad a bez jediného hlasu proti schválili velmi progresivní rozpočet na příští rok.

„Samotné investice dosahují dvou miliard korun, což nebylo v minulých letech možné,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Největší část investic směřuje do rekonstrukcí silnic druhé a třetí třídy a mostů. Seznam již započatých a nových akcí čítá čtyři desítky položek. Jsou mezi nimi například modernizace komunikace Dřeveš – obec Silnice na Chrudimsku za 88 milionů korun, úpravy Dašické ulice v Chrudimi s napojením na nově budovaný obchvat města za více než 65 milionů korun nebo opravy úseků silnic Semanín – Česká Třebová a Horní Újezd. Celkem hejtmanství vyčlenilo na dopravní stavby 520 milionů korun, velkou část mají tvořit dotace. Další investice s podporou evropských fondů jsou určeny do školství, zdravotnictví a sociálních ústavů. Transformace Domova sociálních služeb Slatiňany, který staví domky pro své klienty, má stát 35 milionů korun. Opravy a vybavení škol přijdou kraj na 200 milionů, nemocnic a zdravotnických zařízení na 280 milionů korun.

Krajský rozpočet je v součtu přesto přebytkový s příjmy 4,12 miliardy a výdaji 4,06 miliardy korun. Počítá s příjmy o 317 miliony vyššími a výdaji naopak o 793 miliony nižšími, než tomu bylo letos.

12.12.2014 | Hradecký deník» zpět na titulní stranu
ÚSEK I/17
CHRUDIM-SLATIŇANY
POPIS STAVBY AKTUÁLNÍ STAV DOKUMENTY